ładna 50latka po szczepieniu

Zaszczep się, doszczep się

Sprawdź, co wiesz o szczepieniach przeciw COVID-19. Jeśli się zastanawiasz nad tym, czy się zaszczepić lub czy przyjąć szczepienie przypominające, sprawdź, czy Twoje obawy są słuszne

Od pierwszego zachorowania na COVID-19 w Polsce minęły ponad 2 lata. W grudniu 2020 r. pojawiła się możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19, początkowo dla medyków, potem ogółu społeczeństwa. 

Zaczęliśmy od szczepienia podstawowego. Teraz wszystkie osoby 12+ mogą zaszczepić się drugą dawką przypominającą, a dzieci w wieku 5–11 lat pierwszą przypominającą. 

Nadal są jednak osoby, które nie zdecydowały się na szczepienie. Jeśli się zastanawiasz, czy się zaszczepić, poznaj kilka faktów o szczepieniach. 

Kliknij na plus i sprawdź, czy masz do czynienia ze stwierdzeniem prawdziwym czy fałszywym.

Żeby zapisać się na szczepienie, możesz:

  • otworzyć aplikację mojeIKP na swoim telefonie, zalogować się, z głównej strony wejść w kategorię e-zdrowie, kliknąć na skierowanie i potem na „Umów szczepienie” (na samym dole e-skierowania), wybrać termin i miejsce, zatwierdzić
  • skontaktować się z wybranym punktem szczepień.  Znajdź punkt szczepień
  • zapisać się przez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl: logujesz się poprzez profil zaufany lub e-dowód albo konto banku. To rozwiązanie dla osób dorosłych, w ten sposób nie zapiszesz dziecka na szczepienie. 

Masz inne wątpliwości dotyczące szczepień? Potrzebujesz rozmowy o COVID-19, jakości, bezpieczeństwie i skuteczności szczepionek? Zajrzyj na stronę Chcę zrozumieć i do artykułu Szczepienia przeciwko COVID-19.