Kobieta w żółtej kurtce z kodem UCC

Skrócenie ważności UCC

Unijny Certyfikat COVID (UCC) od 1 lutego będzie ważny przez 9 miesięcy od zaszczepienia

" " Artykuł archiwalny. Od 28 marca 2022 nie ma kwarantanny ani izolacji. Sprawdź aktualne informacje na temat UCC

Jeśli zaszczepiłeś/aś się przeciw COVID-19:

  • w ramach szczepienia podstawowego, od 1 lutego Twoje UCC będzie ważne przez 270 dni od daty pełnego zaszczepienia. Od 6 kwietnia 2022 r. UCC po szczepieniu dla osoby poniżej 18. roku życia jest ważny bezterminowo.
  • dawką przypominającą (po 5. miesiącach od szczepienia podstawowego), od 26 kwietnia 2022 r. Twój UCC będzie ważny bezterminowo
  • dawką uzupełniającą (po 28 dniach od pełnego zaszczepienia, dla osób o obniżonej odporności), od 1 lutego Twoje UCC będzie ważne przez 270 dni od daty szczepienia uzupełniającego.

Dowiedz się więcej na temat wydania UCC po dawce przypominającej

Unijny Certyfikat COVID (UCC) znajdziesz na Internetowym Konie Pacjenta w aplikacji mojeIKP i w aplikacji mObywatel. Dostęp do UCC Twojego dziecka masz tylko na IKP lub w aplikacji mojeIKP.

Jak zalogować się na Internetowe Konto Pacjenta

Jak uruchomić mojeIKP, poznaj funkcjonalności tej aplikacji

Przed wyjazdem za granicę, zawsze sprawdź, jakie w danym kraju obowiązują obostrzenia i wymagania. Aktualne zasady podróżowania dla państw członkowskich UE znajdziesz na stronie Re-open EU. W przypadku pozostałych krajów sprawdź oficjalne źródła informacji w internecie lub skontaktuj się z przedstawicielstwami dyplomatycznymi tych państw.

 

Usunięto obraz.

Unijny Certyfikat COVID (UCC) finansowany przez Unię Europejską w ramach „Umowy o dzielenie dotacji na działanie w ramach instrumentu wsparcia w sytuacjach nadzwyczajnych”.

Niniejsza publikacja w zakresie dotyczącym Unijnego Certyfikatu COVID (UCC) odzwierciedla poglądy autora, a Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wykorzystanie zawartych w niej informacji.